خبر داغ: تله روس ها برای انتقام فینال المپیک از یزدانی

[ad_1]

اینکه چرا فدراسیون کشتی روسیه از میان آزادکاران ایرانی تنها از حسن یزدانی برای حضور در تیم منتخب جهان مقابل برترین‌های کشتی روسیه دعوت کرده نکته قابل تاملی است.

به گزارش تابناک ورزشی، کمتر از ۲ ماه پیش بود که در حاشیه برگزاری رقابت‌های کشتی آزاد اوزان غیرالمپیکی قهرمانی جهان در مجارستان، جامبولات تدیف سرمربی تیم ملی کشتی آزاد روسیه در دیدار با رسول خادم رییس فدراسیون کشتی ایران پیشنهاد داد پس از برگزاری تورنمنت یاریگین در روسیه دیداری دوستانه بین بهترین نفرات اصلی کشتی آزاد روسیه و تیم منتخب جهان در این کشور برگزار شود.

تدیف در این گفتگوی چند دقیقه‌ای خواستار قبول هدایت تیم منتخب جهان از سوی رسول خادم شد و تاکید کرد بسیار علاقه‌مند است حسن یزدانی طلایی المپیکی ایران در تیم منتخب جهان حضور داشته باشد تا در خاک روسیه به روی تشک برود.

بدون شک روس‌ها از اینکه کشتی آزاد ایران پس از ۱۶ سال طلسم رسیدن به مدال طلای المپیک آن هم با پیروزی حسن یزدانی بر گدویف روس را شکسته‌است دل خوش ندارند و به خوبی می‌دانند یزدانی جسور و جوان در میادین بعدی جهانی و المپیک نیز به فکر صید طلاهای دیگر است.

روسیه در وزن ۸۶ کیلوگرم از وجود عبدالرشید سعدالله‌یف بهره می برد؛ کشتی‌گیر جوانی که مدال طلای جهان و المپیک را در کارنامه دارد و در خوب بودن او همین بس که تنها آزادکار روس بود که  بدون برگزاری دیدار انتخابی جواز حضور در المپیک ریو را بدست آورد. با توجه به اینکه تدیف اعلام کرده قصد دارد از بهترین نفرات خود در مبارزه مقابل برترین‌های جهان استفاده کند قطع به یقین حضور عبدالرشید سعدالله‌یف بهترین کشتی‌گیر حال حاضر روسیه و ملقب به تانک روس در وزن ۸۶ کیلوگرم قطعی به نظر می‌رسد.

مسابقات جهانی ۲۰۱۷ شهریور ماه سال آینده در پایتخت فرانسه برگزار می‌شود و حضور حسن یزدانی در خاک روسیه و کشتی با تانک روس قطعا فرصت مناسبی است که روس‌ها ضمن آشنایی هر چه بهتر با نقاط ضعف و قوت حسن یزدانی در وزن جدید، ضمن گرفتن زهر چشم برای مسابقات پیش رو، حتی انتقام شکست در فینال المپیک را هم از او بگیرند.

روس‌ها طی سال‌های اخیر به هیچ وجه روابط خوبی با کشتی ایران نداشته‌اند و علی رغم اینکه فدراسیون کشتی ایران علاقه‌زیادی برای توسعه روابط با این کشور دارد و در تورنمنت‌های مختلف آن‌ها نیز شرکت کرده است اما روسیه نه تنها از حضور در جام‌های مختلف در ایران امتناع کرده بلکه از رشد روزافزون جایگاه مدیریتی کشتی ایران در جهان نیز نگران است.

شاید بدبینانه به نظر برسد اما با این اوصاف باید به اصرار روس‌ها در دعوت از حسن یزدانی برای حضور در شهر ولادی قفقاز روسیه با تامل بیشتری نگاه کرد.

[ad_2]

آنتی بارسا خبرهای ورزشی روز را برای شما از برترین خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران جمع آوری می نماید. همچنین می توانید اخبار باشگاه رئال مادرید را در این وب سایت مطالعه نمایید. برای کسب اطلاعات از اخبار ورزشی روز, روزانه از وب سایت آنتی بارسا دیدن فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *